niedziela, 1 grudnia 2013

Parka

Niezależnie od pory roku przyznaję, że uwielbiam styl militarny. Oryginalne rzeczy wojskowe nie zawsze sprawdzają się w mieście na co dzień. Cieszy mnie zatem fakt, że projektanci coraz częściej sięgają po wzory i materiały stricte militarne. Unowocześniają je, nadają bardziej miejski charakter, a co najważniejsze przystosowują do codziennego użytkowania. Sprawia to, że noszę ich coraz więcej i komfort jest także lepszy. Zima to zatem najlepsza pora roku na ubrania nie tylko modne, ale i wygodne oraz wytrzymujące trudne warunki pogodowe. Każdy stara się o dobre buty, bo to podstawa, ale i nie zapominamy o kurtkach. Parkę kupiłam już kilka lat temu, ale to w tym sezonie widzę największy bum na ten produkt. O ile ja miałam problem kiedy kupowałam moją kurtkę, o tyle dziś można wybierać i przebierać nie tylko w krojach, ale i w kolorach. Ja jednak na późną jesień oraz zimę wolę coś ciemniejszego niż biel czy kość słoniowa. Zatem zobaczcie co znalazłam wertując strony internetowe największych sieciówek.A jaka jest jej historia? Można się doszukać różnych wątków. Ja zainteresowałam się dwoma.
Wpisując w wyszukiwarce słowo "parka" natknęłam się na zamiennik "anorak". Wywodzi się od grubej puchowej kurtki z kapturem, która używana była przez eskimosów i polarników na dalekiej północy.
Drugie skojarzenie dotyczy kurtek wojskowych "Alaska" produkowanych dla lotników. Podobnie jak parka i anorak są w dwóch wersjach (krótszej i dłuższej). Wszystkie posiadają kaptur i są naprawdę ciepłe.
Co wybrać? Ja już zdecydowałam, bo za oknem kilka centymetrów śniegu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz